tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trumph i Kalex testują nowy motocykl GP klasy Moto2
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trumph i Kalex testują nowy motocykl GP klasy Moto2

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.21, 13:26 2 Drukuj

Od sezonu 2019 Triumph będzie oficjalnym dostawcą silników dla klasy Moto2 w MotoGP. Trzycylindrowe jednostki trafiły właśnie do firmy Kalex, produkującej podwozia, która w tej chwili przeprowadza testy gotowego motocykla na hamowni.

Bazowa jednostka napędowa to trzycylindrowiec o pojemności 765 cm3, pochodzący z modelu Street Triple RS. Został on oczywiście poddany znacznym ulepszeniom, które podniosą jego osiągi do poziomu wymaganego przez teamy Moto2. Ma on zmodyfikowaną głowicę, zapewniającą lepszy przepływ gazów oraz tytanowe zawory i twardsze sprężyny zaworowe, zdolne wytrzymać podwyższone maksymalne obroty. Wydłużono też pierwszy bieg i dodano w pełni regulowane, wyścigowe sprzęgło. Zmieniono też kształt osłon silnika, by zmniejszyć jego szerokość. Odpowiednią elektronikę sterującą dostarcza firma Magneti Marelli.

Firma Kalex, najważniejszy producent podwozi w klasie Moto2, otrzymała właśnie od Triumpha nowe silniki i rozpoczęła testy na hamowni. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak wyglądało pierwsze odpalenie gotowego motocykla. Ten rok będzie dla obu firm rokiem intensywnych prób przed startem kluczowego sezonu 2019. Poza wszystkim, musimy przyznać, że wspólne dzieło Triumpha i Kalexa wygląda znakomicie!


Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę