tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ruszyły testy na torze nowych maszyn Moto2 z silnikami Triumpha
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ruszyły testy na torze nowych maszyn Moto2 z silnikami Triumpha

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.06, 22:15 Drukuj

Na hiszpańskim torze Aragon odbyły się pierwsze testy w boju nowych maszyn klasy Moto2, na których zawodnicy tej serii pojadą już w kolejnym sezonie. Wszystkie motocykle wyposażone są w trzycylindrowe silniki Triumpha o pojemności 765 cm3.

Na testach w Aragonii zameldowali się główni producenci nadwozi motocykli Moto2: Kalex, KTM i NTS. Obecny był również oczywiście dostawca silników, firma Triumph, która także przywiozła własny kompletny pojazd testowy, oparty na nieodżałowanej Daytonie 675.

W tym roku w serii Moto2 po raz ostatni wykorzystywane są silniki Hondy CBR600RR. Od sezonu 2019 wszystkie motocykle Moto2 będą napędzane 3-cylindrowymi jednostkami Triumpha o pojemności 765 cm3, znanymi z modelu Street Triple RS, poddanymi oczywiście stosownym modyfikacjom. Podstawową jest całkiem nowa elektronika sterująca, dostarczana przez firmę Magneti Marelli.

Kierowcy obecni w Aragonii to dobrze znane nazwiska. Firmę Kalex reprezentował Alex Marquez, wspierany przez kierowcę testowego Jesko Raffina, na KTM-ie jeździli Julian Simon, mistrz świata kat. 125 z 2009 roku oraz Ricky Cardus, a na maszynie NTS zobaczyliśmy weterana klas Moto2 i MotoGP, Alexa de Angelisa.

Osiągane przez nich czasy były już bardzo zbliżone do aktualnych wyników Moto2, co, biorąc pod uwagę tylko dwa dni na testy, jest bardzo obiecujące. Możliwości silników Triumpha są wyraźnie większe, możemy więc spodziewać się w sezonie 2019 dobrego widowiska.

Co ciekawe, Triumph nie zamierza na razie wprowadzać na rynek nowego motocykla sportowego z tym silnikiem, który zastąpiłby wycofaną właśnie z rynku (z powodu nowych norm emisji spalin) Daytonę 675. Widać dostarczanie samych jednostek napędowych do wyścigów jest wystarczająco stabilnym rodzajem działalności - segment drogowych maszyn sportowych przeżywa wyraźny kryzys.


Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę