tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podróż na krańce Europy. Triumph Tiger jedzie do Portugalii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podróż na krańce Europy. Triumph Tiger jedzie do Portugalii

Autor: Sławomir Michalak 2018.09.24, 17:07 Drukuj

Moim Triumphem Tigerem 1200 XRx wybrałem się z przyjaciółmi na dwutygodniową wyprawę aż do Portugalii. W sumie zrobiliśmy prawie 9 tysięcy kilometrów.

Ruszamy dość późno - dopiero o 13 opuszczamy Bydgoszcz. Do przejechania mamy 850 km, nasz cel - okolice Heilsbronn. Po drodze spotykamy Japończyka który przejechał już 30 tysięcy km i jest od 4 miesięcy w drodze. Kolejnego dnia robimy 950 km przez Francję. Starannie omijamy jednak autostrady, które nie należą tutaj do najtańszych. Nocujemy w jakiejś małej, ale wyjątkowo drogiej miejscowości - piwo na rynku kosztuje 12 euro!

Kolejnego dnia brzegiem morza docieramy do El Campello w pobliżu Alicante. Korzystamy z gościny mojej rodziny, która ma tam domek. Robimy sobie dzień zasłużonej przerwy. Nasz kolejny cel to Gibraltar - mamy tam 700 km. Próbujemy zaplanować tam nocleg, ale ceny skutecznie nas do tego zniechęcają. Jedziemy do Algeciras i tam nocujemy w dzielnicy marokańskiej, choć wydaje się tam średnio bezpiecznie.

Szóstego dnia podróży docieramy na sam koniec Europy - w okolice Sagres w Portugalii. Tutaj czeka na nas mały bonus, bo w tym kraju przestawiamy zegarki godzinę do tyłu. To daje nam więcej czasu na zwiedzanie jaskini Benagil.

Nasz plan na kolejny dzień to pasmo Sierra Nevada w Hiszpanii. Po drodze zaliczamy piękne winkle, które poleca kolega Tomek z Motofiesty, przewodnik po Hiszpanii. Trochę też sam poszukałem, więc radość jest nie do opisania - cieszymy się z każdego zakrętu. Poruszamy się dalej górskimi drogami w stronę Valdelinares, gdzie czeka na nas nocleg.

Powoli zbliżamy się do domu - odwiedzamy Andorrę, Monako i kierujemy się w stronę jeziora Como we Włoszech, które objeżdżamy wzdłuż brzegu. Przedostatni dzień naszej wyprawy to sławna na cały świat przełęcz Stelvio. Ostatniego dnia odwiedzamy kultowe Piekielne Doły i wracamy do domu.


Zdjęcia
Triumph Tiger portugalia 10 Triumph Tiger portugalia 14
Triumph Tiger portugalia 1 Triumph Tiger portugalia 12
Triumph Tiger portugalia 13 Triumph Tiger portugalia 11
Triumph Tiger portugalia 7 Triumph Tiger portugalia 15
Triumph Tiger portugalia 9 Triumph Tiger portugalia 20
Triumph Tiger portugalia 19 Triumph Tiger portugalia 6
Triumph Tiger portugalia 2 Triumph Tiger portugalia 3
Triumph Tiger portugalia 18 Triumph Tiger portugalia 5
Triumph Tiger portugalia 16 Triumph Tiger portugalia 4
Triumph Tiger portugalia 8 Triumph Tiger portugalia 17
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę