tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Udany debiut Triumpha jako dostawcy silników dla klasy Moto2
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Udany debiut Triumpha jako dostawcy silników dla klasy Moto2

Niedzielne GP Kataru było kamieniem milowym zarówno dla wyścigów klasy Moto2, jak i dla firmy Triumph. W niesamowicie wyrównanym i emocjonującym wyścigu po raz pierwszy wzięły udział motocykle napędzane trzycylindrową jednostką 765 cm3 brytyjskiego producenta.

Wyścig klasy Moto2 na torze Losail w Katarze wygrał Lorenzo Baldassarri, po fantastycznej walce z powracającym z klasy MotoGP Tomem Luthim. Różnica na mecie pomiędzy tymi zawodnikami wyniosła zaledwie 0,026 sekundy. Równie emocjonujące było starcie zdobywcy pole position Marcela Schrottera z Remy Gardnerem. Obaj zawodnicy finiszowali niemal jednocześnie - Schrotter okazał się lepszy o zaledwie 0,002 sekundy!

Do napędu maszyn Moto2 przeznaczono trzycylindrową jednostkę o pojemności 765 cm3, znaną z modelu Street Triple RS, generującą ponad 140 KM mocy. Debiutancki weekend Triumpha pokazał, że motocykle z jego silnikami radzą sobie znakomicie. Ustanowiono od razu kilka rekordów:

  • Najlepszy czas w walce o pole position  - Marcel Schrotter - 1m 58.585
  • Najwyższa prędkość maksymalna  - Alex Marquez - 294.4km/h
  • Najszybsze okrążenie toru - zwycięzca wyścigu Lorenzo Baldassarri
  • Najszybsze okrążenie w czasie wyścigu - Thomas Luthi

Steve Sargent, jeden z dyrektorów Triumpha, wręczył Lorenzo Baldassarriemu specjalny puchar, jako pierwszemu zwycięzcy na nowej maszynie Moto2. Powiedział przy tym:

Kiedy zdecydowaliśmy się przyjść do Moto2, chcieliśmy dostarczyć silnik, który zapewni ekscytujące i wyrównane wyścigi, co w pełni udało się w Katarze. Ekipy i zawodnicy bardzo chwalą nasze jednostki i wierzą, że są z nich w stanie wycisnąć jeszcze więcej mocy i momentu. Najlepsze jeszcze przed nami, to będzie wspaniały sezon.

Następna okazja, by zobaczyć w akcji motocykle napędzane przez silniki Triumph 765 już za niecałe 3 tygodnie. Najbliższe wyścigi MotoGP odbędą się w dniach 29-31 marca w Argentynie.

NAS Analytics TAG

Kontakt z redakcją

(+48 22) 621-53-28 wew 103

na górę