tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph Triple Trophy: dodatkowa klasyfikacja dla kierowców Moto2
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumph Triple Trophy: dodatkowa klasyfikacja dla kierowców Moto2

Od sezonu 2019 firma Triumph jest jedynym dostawcą silników dla mistrzostw świata klasy Moto2. Brytyjski producent stworzył również specjalną klasyfikację Triumph Triple Trophy, w której zdobywca największej liczby punktów na koniec sezonu otrzyma nowy motocykl Street Triple RS, napędzany tą samą jednostką co maszyny wyścigowe. 

W miniony weekend w Jerez odbyły się już trzecie w tym sezonie wyścigi Moto2 - w przeciwieństwie do klasy MotoGP, klasa pośrednia oraz Moto3 zdążyły przed pandemią zaliczyć rundę w Katarze. Drugi z rzędu wyścig na hiszpańskim torze przebiegał w koszmarnie ciężkich warunkach, przy 34-stopniowym upale i temperaturze toru w granicach 53 stopni. 

Swoje pierwsze zwycięstwo w Moto2 odniósł Włoch Enea Bastianini, który skutecznie odparł ataki Luki Mariniego, zwycięzcy poprzedniej rundy w Jerez. Silniki Triumpha, czyli 3-cylindrowe jednostki z modelu Street Triple RS, sprawiły, że rywalizacja w klasie pośredniej jest teraz bardzo wyrównana i emocjonująca dla kibiców. Bastianini był już dziewiątym zwycięzcą wyścigu na motocyklach z tym silnikiem, a obecnie pierwszą trójkę w klasyfikacji generalnej dzieli tylko 5 punktów.

Firma Triumph przygotowała dodatkową atrakcję dla zawodników Moto2 w postaci pucharu Triumph Triple Trophy. W każdym wyścigu przyznawana jest następująca punktacja: za największą uzyskaną prędkość - 7 punktów, za pole position - 6 punktów, za najszybsze okrążenie 5 punktów. W czasie ostatniej rundy w Jerez najwięcej zgarnął trzeci na mecie Marco Bezecchi, który rozwinął prędkość 251,1 km/h i zdobył pole position. Punkty za okrążenie w czasie 1: 42.077 powędrowały do zwycięzcy Enei Bastianiniego. 

W klasyfikacji ogólnej tegorocznego Triumph Triple Trophy prowadzi Bezecchi przed Bastianinim i Nagashimą. Zwycięzca po ostatnim wyścigu sezonu otrzyma nagrodę - nowiutkiego Triumpha Street Triple RS, napędzanego tym samym silnikiem o pojemności 765 cm3 i mocy 140 KM, co wyścigowe maszyny Moto2. 

Więcej informacji o motocyklach Triumph znajdziecie u dealerów oraz na stronie https://www.triumphmotorcycles.pl 

NAS Analytics TAG

Kontakt z redakcją

(+48 22) 621-53-28 wew 103

na górę