tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph Scrambler 1200 Bond Edition. Niezły agent!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumph Scrambler 1200 Bond Edition. Niezły agent!

Świętując partnerską współpracę, firma Triumph prezentuje unikalną, limitowaną edycję "Bond" Scrambler 1200.

W grudniu 2019 roku firma Triumph przekazała informację o nawiązaniu partnerskiej współpracy z wytwórnią filmową EON Productions, w ramach której, w najnowszym, już 25. filmie o Jamesie Bondzie No Time To Die (Nie czas umierać), wykorzystano motocykle Triumph.

Chcąc uczcić tę bezprecedensową współpracę firma Triumph, brytyjski producent najwyższej klasy motocykli, z dumą przedstawia pierwszy w historii motocykl mający bezpośredni związek z postacią Bonda. Triumph Motorcycles z dumą prezentuje model Scrambler 1200 Bond Edition, motocykl o wyjątkowo limitowanej edycji, którego produkcję ograniczono to jedynie 250 egzemplarzy na całym świecie, o unikalnym wzornictwie 007. Inspiracją dla twórców motocykla tej specjalnej edycji były niezwykłe pojazdy Scrambler 1200 wykorzystane w filmie Nie czas umierać, a charakteryzuje się on wyjątkowymi możliwościami i osiągami modeli Triumph Scrambler 1200 XE, nie wspominając o dodatkowym, najwyższej klasy wyposażeniu.

Piękne i niepowtarzalne wzornictwo a la James Bond

 • Fenomenalne nadwozie 007, którego cechy to między innymi:
  • Atrakcyjny plakietka z numerem na wydechu i wykończenie bocznego panelu z oznakowaniem 007.
  • Gustowne siedzenie z prawdziwej skóry ozdobione wyszywanym logo.
  • Unikalny ekran startowy Bond tablicy przyrządów TFT.
 • Charakterystyczna kolorystyka 007 inspirowana motocyklem dosiadanym przez Bonda.
 • Czarne wykończenia, a wśród nich:
  • Czarny, anodyzowany tylny oraz podwyższony przedni błotnik.
  • Eleganckie czarne widelce.
  • Emblematy na silniku ze złotymi akcentami.
  • Czarny, malowany proszkowo wahacz i osłona łańcucha.
  • Czarne, anodyzowane dźwignie i osłona miski olejowej.
 • Zjawiskowe cechy i szczegóły, a wśród nich:
  • Światła przeciwmgłowe z unikalnymi, anodyzowanymi na czarno osłonami.
  • Tłumik Arrow z końcówkami z włókna węglowego.
  • Obrabiany maszynowo przedni zbiornik płynu hamulcowego.
  • Kratka przedniego reflektora ze stali nierdzewnej.

Wyjątkowo limitowana edycja

 • 250 egzemplarzy na cały świat.
 • Każdy egzemplarz z numerowaną plakietką i unikalnym emblematem.
 • Specjalny pakiet Bond.

 

Wszystkie wyjątkowe możliwości i osiągi modelu Scrambler 1200 XE

 • Oszałamiające osiągi dwucylindrowego silnika - 89 HP przy 7400 obr./min. i 81,1 LB-FT przy 3950 obr./min.
 • Największe w tej klasie możliwości
 • Wiodąca w swojej klasie, super nowoczesna technologia, specyfikacje i wyposażenie
 • Zapierający dech w piersi styl Scramblera

Zamówienia na nowego Scramblera 1200 Bond Edition można składać już od dzisiaj.
Inspiracją dla twórców motocykla tej super-limitowanej serii Scrambler 1200 Bond Edition był niesamowity, customowy Scrambler 1200 wykorzystany w filmie Nie czas umierać, a jest to pierwszy w historii prawdziwie "bondowski" motocykl, którego produkcję ograniczono do jedynie 250 egzemplarzy na całym świecie.

Chlubiąc się wiodącymi w swojej klasie osiągami i możliwościami Scramblerów XE, edycja Bond korzysta również z najnowocześniejszej technologii i wyposażenia, a jej uzupełnieniem są unikalne i wyrafinowane szczegóły dekoracyjne i wykończeniowe.

Niezwykle atrakcyjne i unikalne wzornictwo 007

Atrakcyjny wygląd nowego motocykla Scrambler 1200 Bond Edition, którego twórcy inspirowali się wyczynowymi pojazdami biorącymi udział w filmie Nie czas umierać, podkreśla kolorystyka Sapphire Black, powiększony emblemat Triumph na zbiorniku paliwa z dopracowanym zdobnictwem i ręcznie malowanym, złotym paskiem. Dodatkowe, kunsztowne oznakowanie 007 obejmuje gustowną tabliczkę z numerem i wykończenie bocznego panelu z tłocznym znakiem 007, siedzenie z najwyższej jakości naturalnej skóry z wyszywanym logo, i unikalny ekran startowy 007 na wyświetlaczu tablicy przyrządów TFT.

Doskonałym uzupełnieniem "bondowskiego" zdobnictwa i czarnego wykończenia edycji 007 jest cały szereg najwyższej klasy detali i elementów, a wśród nich przedni błotnik o unikalnym anodyzowanym wykończeniu, światła przeciwmgielne z niespotykanymi nigdzie indziej, anodyzowanymi osłonami, tłumik Arrow z zakończeniami z włókna węglowego, maszynowo obrabiany zbiornik płynu przedniego hamulca i kratka reflektora przedniego ze stali nierdzewnej.

Wyjątkowo limitowana edycja

Przy tylko 250 egzemplarzach przeznaczonych do sprzedaży na całym świecie Scrambler 1200 Bond Edition będzie jednym z najbardziej ekskluzywnych i pożądanych Współczesnych Klasyków firmy Triumph. Każdy z nich, oznaczony plakietką z indywidualnym numerem, będzie absolutnie unikalny i niepowtarzalny.

Każdy właściciel modelu bondowskiej edycji otrzyma również specjalny pakiet, wyłączny dla ich motocykla, na który składać się będzie numerowany certyfikat podpisany przez prezesa firmy Triumph, Nicka Bloora, piękny pokrowiec na motocykl Scrambler 1200 Bond Edition, oraz najwyższej klasy skórzany plecak.

Wszystkie wyjątkowe możliwości i osiągi modelu Scrambler 1200 XE
Modelem wyjściowym tego niezwykle atrakcyjnego Scramblera 1200 Bond Edition jest Scrambler XE o wyjątkowych osiągach i możliwościach.

Ekscytujące osiągi

Motocykle Scrambler 1200 Bond Edition charakteryzują się wiodącym w swojej kategorii momentem obrotowym i szczególnym, charakterystycznym dla nich "brzmieniem krosowca". Charyzmatyczna kolejność zapłonu 270° oraz sześciobiegowa skrzynia biegów zapewniają płynną, liniową moc w całym zakresie obrotów. Udoskonalony specjalnie z myślą o Scramblerze silnik o pojemności 1200 cm3 dostarcza moc 89 HP przy 7400 obr./min., a dodatkowo jest tak wyregulowany, by zapewnić szczytowy moment obrotowy 81,1 LB-FT już przy 3950 obr./min. i wysoki moment w całym zakresie obrotów średnich.

Głęboki odgłos pracy silnika tworzy rewelacyjny, podwójny układ wydechowy z kolektorem ze stali nierdzewnej i tłumikiem Arrow z zakończeniami z włókna węglowego.

Podobnie jak w przypadku wszystkich Benneville'ów nowej generacji, silnik Scramblera 1200, wyposażony w elektroniczną przepustnicę i doskonale wkomponowany układ chłodzenia cieczą, zapewnia wiodące w klasie współczesnych klasyków osiągi, nie wspominając o oszczędności paliwa.

Największe w tej klasie możliwości

Przenosząc możliwości motocykla na najwyższy poziom, motocykl Scrambler 1200 Bond Edition wyposażono w wiodące w swojej klasie rozwiązania skoncentrowane na wymaganiach kierowcy, a wśród nich:

 • TFT 2. generacji
  Scrambler 1200 Bond Edition wyposażono w pełno kolorowy wyświetlacz tablicy przyrządów TFT najnowszej generacji z unikalnym ekranem startowym 007, o stylowym wzornictwie i dwoma układami informacji do wyboru. Kierowca ma również możliwość spersonalizowania ekranu startowego wpisując na nim własne imię.
 • 6 trybów jazdy, łącznie z "Off-Road Pro"
  Modele edycji bondowskiej wyposażone są w tryby jazdy Droga, Deszcz, Off-Road, Sport i Konfigurowany przez kierowcę, które dopasowują sposób reagowania przepustnicy, ustawienia ABS i układu kontroli trakcji do preferencji kierowcy i warunków jazdy.
  Uzupełnieniem tych 5 trybów jazdy Scramblera 1200 jest tryb "Off-Road Pro" oferujący najbardziej zaawansowane ustawienia terenowe i motocrossowe. Tryb "Off-Road Pro" wyłącza układy ABS i kontroli trakcji wykorzystując terenowe ustawienia przepustnicy.
 • Zoptymalizowane ustawienia ABS i kontroli trakcji podczas pokonywania zakrętów - wspomagane przez IMU
  Elementem standardowego wyposażenia motocykla jest zoptymalizowany układ ABS i kontroli trakcji podczas pokonywania zakrętów. Zapewniają one optymalną siłę hamowania i automatyczne dostosowanie kontroli trakcji do warunków jazdy i kąta nachylenia pojazdu.
 • IMU - Inercyjne urządzenie pomiarowe
  Zaawansowane technologicznie inercyjne urządzenie pomiarowe (IMU), opracowane we współpracy z firmą Continental, wspomaga działanie zoptymalizowanego układu ABS i kontroli trakcji podczas pokonywania zakrętów, dokonując ciągłych pomiarów toczenia, pochylenia, zbaczania z kursu, kąta nachylenia i przyspieszenia, reagując uruchomieniem najbardziej odpowiednich do danych warunków funkcji bezpieczeństwa.
 • Pełne oświetlenie LED z reflektorami przednimi *DRL
  Scrambler 1200 Bond Edition wyposażony jest w pełne oświetlenie LED, które obejmuje 5-calowy reflektor przedni, światło tylne z atrakcyjnym matowym wykończeniem oraz kierunkowskazy. Reflektor przedni wyposażony jest również w LED-owe światła do jazdy dziennej DRL, które zapewniają doskonałą widoczność pojazdu i jego charakterystyczny świetlny profil.
 • Podświetlane przełączniki
  Przełączniki Scramblera Bond Edition podświetlane są diodami LED umieszczonymi w ich obudowie, dzięki czemu kierowca zyskuje lepszą kontrolę na pojazdem w każdych warunkach oświetleniowych.
 • Sprzęgło Torque Assist
  Zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu wysiłku kierowcy związanego z obsługą dźwigni sprzęgła, działa lżej i czyni każdą długą trasę o wiele łatwiejszą.
 • Zapłon bezkluczykowy
  Układ zapłonu bezkluczykowego jest montowany w Scramblerze 1200 Bond Edition jako element wyposażenia standardowego. Układ wykrywa bliskość breloczka zapłonu bezkluczykowego i umożliwia zapłon za pomocą przycisku rozruchu silnika. Chcąc jeszcze lepiej zabezpieczyć pojazd można wyłączyć tę funkcję, a czyni się to jednym naciśnięciem przycisku.
 • Podgrzewane chwyty kierownicy
  Podgrzewane chwyty kierownicy również stanowią wyposażenie standardowe Scramblera 1200 Bond Edition - działającego w dwóch trybach.
 • Tempomat
  Tempomat elektroniczny jest montowany w Scramblerze 1200 Bond Edition jako element wyposażenia standardowego. System obsługiwany jest jednym przyciskiem zamontowanym na lewej kostce przełączników. Łatwy dostęp do tej funkcji podczas jazdy zapewnia maksimum wygody i bezpieczeństwa.
 • Ładowanie USB
  Modele nowej "bondowskiej" edycji wyposażone są w 5-woltowe gniazdo USB przeznaczone do ładowania osobistych urządzeń elektronicznych. Gniazdo znajduje się w schowku pod siedzeniem.
 • Układ łączności i aplikacja My Triumph
  Wykorzystując wyświetlacz tablicy przyrządów TFT, opcjonalny układ łączności wraz z aplikacją My Triumph umożliwiają bezproblemową obsługę telefonu komórkowego i odtwarzacza muzyki, nawigacji oraz kamery GoPro - a wszystko za pośrednictwem kostek przełącznikowych.

Wiodąca w swojej klasie specyfikacja i wyposażenie

Dzięki współpracy w firmą Öhlins, jak również podwoziu Scramblera, specjalnie opracowanemu z myślą o terenowych wyczynach i komforcie kierowcy, Scrambler 1200 Bond Edition chlubi się wyjątkowymi możliwościami zarówno jazdy "klasycznej", jak i "wyczynowej".

Motocykle edycji "bondowskiej" wyposażone są we w pełni regulowane, dwu-sprężynowe tylne zawieszenie Öhlins ze zbiornikami typu piggyback, zapewniające wiodący w tej kategorii skok koła (250 mm), a dzięki temu niesamowite możliwości off-roadowe i prześwit pojazdu nad podłożem.

Ukoronowaniem wysokiej klasy rozwiązań technologicznych są doskonałe radialne hamulce monoblokowe Brembo 50, składane pedały sterowania, oraz pierwsze w swojej klasie, szprychowe 21-calowe przednie koło z oponą bezdętkową.

Podczas realizacji najnowszego filmu o agencie 007 inżynierowie i projektanci firmy Triumph współpracował z filmowym zespołem kaskaderskim przy przygotowaniu kilku motocykli Tiger 900 i Scrambler 1200 do ekstremalnych i dynamicznych sekwencji filmowych. 

W najbliższym czasie przekażemy więcej informacji na temat rozwoju naszej współpracy z realizatorami filmu Nie czas umierać.

Kanały Triumph

Strona internetowa: https://www.triumphmotorcycles.com/
Instagram: https://www.instagram.com/officialtriumph/
Facebook: www.facebook.com/TriumphMotorcyclesGlobal
Twitter: https://twitter.com/OfficialTriumph

Kinowa premiera filmu Nie czas umierać w Wielkiej Brytanii, gdzie dystrybucją zajmuje się wytwórnia Universal Pictures International, będzie miała miejsce w listopadzie 2020 roku, natomiast w USA, gdzie za dystrybucję odpowiada MGM reprezentowana przez United Artists Releasing, odbędzie się 10 kwietnia.

NAS Analytics TAG

Kontakt z redakcją

(+48 22) 621-53-28 wew 103

na górę